T N V J
مجله مجازی علوم اعصاب تربت حیدریه
Friday, 24 May , 2019
امروز : جمعه, ۳ خرداد , ۱۳۹۸ - 20 رمضان 1440
  پرینتخانه » آخرین اخبار, آخرین یافته های علوم اعصاب تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۱ | 485 بازدید |

عصبانیت یک مرد دچار شخصیت مرزی

اگر تاکنون با فردی مبتلا به این اختلال بحث داشته اید، میدانید که چگونه اختلاف نظر میتواند به خشونت منتهی شود. شما هرچقدر هم به آن فرد اهمیت دهید، خوب میدانید که برای حفظ امنیت خود باید آنجا را ترک کنید.
عصبانیت یک مرد دچار شخصیت مرزی

افراد مبتلا به این اختلال از عوارض منفی آن رنج می برند، مانند از دست دادن روابط نزدیک خود و به خطر انداختن سلامت و دارایی سایر افراد.

مردهای مبتلا به اختلال شخصیت مرزی که مستعد خشمگین شدن در تحریکات کوچک هستند، میتوانند به علت قدرت بدنی بالا نسبت به زنان، برای خودشان و افراد اطراف خود خطرناک باشند.

مردی با شخصیت مرزی که احساس خطر کند میتواند هر شیئی که دستش به آن می رسد را پرتاب کرده و یا  تهدید به آسیب کند یا حتی به افراد اطراف آسیب برساند.

طبق گفته ی Katja Bertsch و محققان دانشگاه هیدلبرگ (۲۰۱۹)، مردهای مبتلا به اختلال شخصیت مرزی که عملکرد خشونت آمیز دارند و به سایرین حمله می کنند میتوانند به دلیل رفتارهای ناخواسته و کنترل نشده خود به زندان برسند، عواقب این امر می تواند شدید باشد و زندگی آنها را تغییر دهد.

محققان آلمانی معتقدند که ممکن است مکانیسم های عصبی برای گرایش افراد مبتلا به BPD برای بروز خشم شدید وجود داشته باشد.

Bertsch و همکاران وی اعتقاد دارند که این تعصب های عاطفی سریع، ممکن است نمایانگر یک نقص در ناحیه ای از مغز به نام قشر پره فرونتال جانبی باشد. این ناحیه در حین رشد تکامل می یابد و به گونه ای طراحی شده است که سیگنال هایی به مناطق ابتدایی تر مغز که به سرعت به محرک های تهدید پاسخ میدهند، ارسال میکند.

این منطقه ی ساب کورتیکال ابتدایی تر مغز کارشان حفاظت از انسان در مقابل تهدید های امنیت است، مانند زمانی که فرد با دیدن یک خودرو که به سمتش می آید شروع می کند به دویدن، با این حال وقتی این مناطق با وقوع یک وضعیت تهدید کننده ی احساسی نیز به شدت فعال می شود.

مناطق بالاتر قشر مغز، هنگامی که تهدید واقعی وجود نداشته باشد موجب می شود تا فرد رفتارش را بررسی کند، ابتدا پاسخ ساده تر نشان داده و بعد از آن با فرایندهای شناختی پیشرفته در قشر خاموش می شود.

اگر قشر پره فرونتال جانبی افراد ابتلا به BPD وجود نداشته باشد، این امر می تواند توضیح بدهد که چرا آنها در یک وضعیت تهدید کننده به غرایز ابتدایی خود پاسخ عمل می کنند و یک رویکرد سنجیده تر را انتخاب نمی کنند.

مطالعات قبلی توسط دانشمندان علوم اعصاب دانشگاه هیدلبرگ، نقص هایی در قشر پره فرونتال جانبی در زنان مبتلا به BPD و جنایتکاران مرد را نشان می دهد.

با توجه به این نکات ، مطالعه آلمانی ها یک رویکرد بالقوه برای درک خشمی که انسان مبتلا به BPD دچار آن می شود را نشان میدهد، این که آیا این نقص ها علت یا اثر یک عمر کنترل خشم است یا خیر نشان می دهد که ممکن است یک فرایند بیولوژیکی وجود داشته باشد که به فرد اجازه مهار رفتار خشونت آمیز خود را نمی دهد.

نویسنده : فرانک جعفری | منبع خبر : دانشگاه هیدلبرگ
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.