T N V J
مجله مجازی علوم اعصاب تربت حیدریه
Tuesday, 11 August , 2020
امروز : سه شنبه, ۲۱ مرداد , ۱۳۹۹ - 22 ذو الحجة 1441
  پرینتخانه » آخرین اخبار, آخرین یافته های علوم اعصاب تاریخ انتشار : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۸ | 1462 بازدید |

فعالیت بدنی میتواند موجب افزایش حافظه در بیماران نارسایی قلبی شود

بر طبق تحقیقاتی که در یک کنفرانس علمی انجمن قلب اروپا (ESC)  ارائه شده است، دو سوم بیماران مبتلا به نارسایی قلبی دارای مشکلات شناختی هستند.
فعالیت بدنی میتواند موجب افزایش حافظه در بیماران نارسایی قلبی شود

بر طبق تحقیقاتی که در یک کنفرانس علمی انجمن قلب اروپا (ESC)  ارائه شده است، دو سوم بیماران مبتلا به نارسایی قلبی دارای مشکلات شناختی هستند.

بیماران مبتلا به نارسایی قلبی که در آزمون شش دقیقه ای بیشتر راه می رفتند، که علامت آمادگی جسمانی بهتر آن ها است، و همچنین افرادی که جوان تر و تحصیلات بالاتری داشتند، به طور قابل توجهی از اختلال شناختی کمتری برخوردار بودند.

پروفسور Ercole Vellone، از دانشگاه “Tor Vergata”  ایتالیا، گفت: “پیام ما برای بیماران مبتلا به نارسایی قلبی ورزش است. ما هنوز شواهد مستقیمی نداریم که فعالیت بدنی در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی وضعیت شناختی را بهبود می بخشد، اما می دانیم که کیفیت و طول عمر آنها را بهبود می بخشد. علاوه بر این، مطالعات در افراد مسن نشان داده است که ورزش کردن با بهبود شناخت همراه است – ما امیدواریم که نتایج مشابهی در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی نیز در مطالعات آینده نشان داده شود. ”

توانایی های شناختی که در بیماران نارسایی قلبی آسیب می بینند عبارتند از حافظه، سرعت پردازش (زمان نیاز به درک و واکنش به اطلاعات) و عملکرد اجرایی (توجه، برنامه ریزی، تعیین اهداف، تصمیم گیری، شروع کار).

پروفسور Vellone  گفت: “این زمینه ها برای حفظ اطلاعات مراقبت های بهداشتی و داشتن درک صحیح و پاسخ به روند بیماری بسیار مهم است. به عنوان مثال، بیماران مبتلا به نارسایی قلبی با اختلال شناختی خفیف ممکن است فراموش کنند که دارو مصرف کنند و ممکن است توجه نکنند که افزایش وزن یک وضعیت هشدار دهنده است که نیاز به مداخله سریع دارد.”

این مطالعه نشان می دهد که اختلال شناختی یک مشکل رایج در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی است – ۶۷٪ حداقل اختلال خفیف را داشتند. پروفسور Vellone  گفت: “ممکن است پزشکان نیاز داشته باشند که رویکرد آموزشی خود را با بیماران مبتلا به نارسایی قلب تطبیق دهند – برای مثال قرار دادن یک مراقب خانوادگی برای نظارت بر پایبندی بیمار به درمان تجویز شده.”

در این مطالعه از داده های تحقیقHF-Wii  استفاده شد که ۶۰۵ بیمار مبتلا به نارسایی قلبی از شش کشور در آن بررسی شدند. متوسط ​​سن ۶۷ سال و ۷۱٪ مرد بودند. آزمون تست شناختی مونترال برای اندازه گیری عملکرد شناختی و استفاده از ظرفیت ورزش با آزمون پیاده روی شش دقیقه ای اندازه گیری شد.

پروفسور Vellone  گفت: “یک تصور غلط وجود دارد که بیماران مبتلا به نارسایی قلبی نباید ورزش کنند. فعالیتی که از انجام آن لذت می برید و می توانید به صورت منظم انجام دهید را پیدا کنید. این فعالیت می تواند راه رفتن، شنا کردن، و یا هر فعالیت دیگر باشد. شواهد خوبی وجود دارد که این کار سلامت و حافظه شما را بهبود می بخشد و به شما احساس بهتری می دهد “

نویسنده : مهلا رضایی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.